Miluješ tanec, chceš se naučit něco nového, zdokonalovat se a poznat bezva partu?

Zalíbilo se vám, jak páry ve StarDance tančí? Tančete také! Dát se do toho můžete v jakémkoliv věku, záleží jen na vás. Ať už se rozhodnete tančit jen pro své vlastní potěšení, nebo závodně, je dobré začít v tanečních kurzech. A jestli jste se už rozhodli, my vám poradíme, jak na to.

Pokud jste ve věkové kategorii do osmnácti let, jsou pro vás vhodné základní taneční kurzy pro mládež. Tam se může přihlásit jak celý pár, tak jednotlivci. Na začátku každé lekce probíhá volenka (pánská, dámská nebo vzájemná), kde dostanou všichni účastníci příležitost zatančit si s jiným partnerem než do tanečních přišli, popřípadě než tančili například na minulé hodině. Vyučuje se i společenská výchova, nicméně intenzitu výuky si určuje každá taneční škola sama. Součástí jsou tzv. prodloužené, kde si žáci taneční školy mohou zjistit, o kolik v tanci pokročili a zároveň si vyzkoušet, jak bude vypadat jejich první závěrečný ples. Na rozdíl od běžných hodin, kdy jsou slečny oblečené v šatech nebo sukni (oboje v délce zhruba ke kolenům) spolu se společenským topem, eventuálně halenkou, na prodlouženou jsou doporučené výhradně dlouhé společenské šaty, podobně jako na ples. Pánové nosí vždy oblek a ideálně motýlka, kravata je však tolerována též. Obuv pro dámy i pány není vyžadována speciální taneční, ale musí být společenská.

Drtivá většina tanečních nabízí svým žákům také kurz pro pokročilé – naleznete je rovněž pod výrazy „pokračovačky“, „speciálky“ nebo jen jednoduše „druhý ročník tanečních kurzů“. Zapsat se můžete pouze v páru (jedinci bohužel nemají nárok). To z toho důvodu, že se žáci učí do každého z tanců složitější variace, na které je nutné, aby byl pár „stancovný“. Tím máme na mysli to, aby si partner a partnerka v páru rozuměli délkou kroku, intenzitou pánova vedení, výškou a dalšími individuálními atributy. Obuv a oblečení je stejné jako u základních tanečních kurzů. Společenská výchova už se nevyučuje vůbec, nebo jen zcela okrajově. To, co se naučíte ať už v základních nebo i pokračovacích kurzech, se bude lišit od toho, co tančí sportovní tanečníci, neboť je látka uzpůsobena v tanečních tak, aby ji byli schopni zvládnout téměř všichni. Ale na plesech si s tím bohatě vystačíte.